DSC6289Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» в Україні встановлено День пам’яті та примирення (8 травня) та День перемоги над нацизмом (9 травня).

Відповідно до Указу Президента України, підписаного 2015 року, метою відзначення є «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги усім борцям проти нацизму».

Офіційним символом святкування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, як і Дня пам'яті та примирення, є квітка червоного маку — загальноприйнятий у світі символ відзначення пам'ятних днів Другої світової війни. В Україні використовується у власній стилізації, розробленій харківським дизайнером Сергієм Мішакіним. Гаслом обох пам'ятних днів є «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо».

День пам'яті та примирення — пам'ятний день в Україні, який відзначають 8 травня, в річницю капітуляції нацистської Німеччини (цю подію прийнято розглядати як символ перемоги над нацизмом).

День Перемоги над нацизмом в Європі влаштовується на згадку про 8 травня 1945 р. (в Україні – 9 травня). В цей день країни Антигітлерівської коаліції офіційно прийняли беззастережну здачу збройних сил нацистської Німеччини. 30 квітня, під час битви за Берлін, Адольф Гітлер вчинив самогубство, отже капітуляція Німеччини була підписана його наступником, президентом Німеччини Карлом Деніцом. Акт капітуляції був підписаний 7 травня в Реймсі, Франція, і ратифікований 8 травня в Берліні (9 травня за московським часом) в присутності делегації СРСР.

До відзначення річниці Перемоги над нацизмом у Європі 4 травня 2017 року в читальній залі бібліотеки КВНЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж» відкрита тематична виставка «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо» з метою гідного вшанування подвигу Українського народу, його вагомого внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, турботи про живих ветеранів війни, учасників українського визвольного руху цього періоду, а також увічнення світлої пам’яті загиблих героїв, воїнів, жертв війни.

Соціальним комітетом Студентської ради коледжу організована тематична виставка фотографій «1939-1945. Пам’ятаємо про подвиг героїв» у вестибюлі коледжу.

Ми пам’ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями всі держави Антигітлерівської коаліції. Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона є запорукою неминучості нашої перемоги сьогодні.

5 травня 2017 року в КВНЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж» студенти організаційного комітету Студентської ради коледжу організували і провели літературно-музичну композицію до Дня пам’яті та примирення з метою виховання почуття патріотизму, національної самосвідомості, духовної єдності поколінь, шани ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар війни та підняли країну з руїн у повоєнні роки. Прозвучали вірші «Де ховається війна», «Схилися над могилами солдатів», «Мій перший вірш написаний в окопі», «Схилімо голову» у виконанні студентів 22 ПО(а) групи Шикити Лади, Старовойтенко Марини, Ярмоленко Лізи, Подолюк Діани, Несвідоміної Софії. Перегляд відеороликів, презентацій, виконання літературних та музичних творів допомогло згадати всіх, чиє життя забрала війна, уславити тих, хто в тилу самовідданою працею наближав перемогу над ворогом. Подвиг воїнів-переможців непідвладний часу, як і безмежна вдячність всім, хто відстояв Батьківщину, виявив нездоланну мужність та незламність духу.

Нехай на нашій благословенній землі завжди панує мир, спокій та добро!

 DSC6233  DSC6275  DSC6289  DSC6289