DSC8325

О мово, найцінніше надбання!
В піснях слова легенькі, мов пір’їна.
В бою – міцніші за підкову для коня.
Як буде мова – буде Україна!

Мова – це генетичний код нації, який поєднує минуле з сучасним, програмує майбутнє і забезпечує буття нації у вічності. За допомогою мови ми пишемо власну історію і історію країни. Це добре розуміють викладачі української філології, адже саме на них покладено важливу місію формування національної свідомості особистості і оволодіння мовою у процесі професійної підготовки майбутнього фахівця-інноватора.

Понад п’ятдесят представників філологічної спільноти вищих навчальних закладів України, серед яких голови обласних та регіональних методичних об’єднань, учені-мовознавці, викладачі ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Київщини, визнані професіонали галузі, викладачі психології та педагогіки КВНЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж» 07-09 червня 2017 року взяли участь у Всеукраїнській нараді-тренінгу «Педагогіка партнерства і компетентнісний підхід у процесі викладання дисциплін української філології як основа для успішної самореалізації майбутнього фахівця-інноватора».

Учасники Всеукраїнської наради-тренінгу розпочали роботу на базі КВНЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж» де з вітальним словом до них звернулися Віра Борисівна Рогова, директор департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, Тетяна Миколаївна Антонюк, голова Всеукраїнської спілки голів обласних методичних об’єднань викладачів української філології ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації, Алла Олегівна Степура, голова ради директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Київської області, Валерій Андрійович Ружицький в. о. директора КВНЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж» та представники ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

У ході панельної дискусії представники філологічної спільноти обговорили проблему формування основних компетентностей ХХІ століття у процесі вивчення сучасної української літератури. У виступах учасників наради-тренінгу були висвітлені оптимальні методи та прийоми застосування принципів педагогіки партнерства та компетентнісного підходу в процесі викладання дисциплін української філології у вищих навчальних закладах І-ІV рівнів акредитації, які є запорукою успішної самореалізації майбутнього фахівця-інноватора в сучасному соціальному просторі. Адже саме вплив особистості викладача, рівень його професійного розвитку та здатність навчатися упродовж життя є запорукою ефективного заохочення студентів до успішного і результативного навчання.

Для учасників Всеукраїнської наради були проведені психологічні тренінги, які дали змогу розкрити культуру педагога в конфліктних ситуаціях, особливості асертивної поведінки та ознаки конкурентноздатної особистості, сприяли формуванню вмінь конструктивної взаємодії зі студентами в умовах сучасного інформаційного суспільства.

Наступного дня учасники Всеукраїнської наради-тренінгу мали можливість вшанувати пам’ять генія українського мистецтва, відвідавши чи не найбільшу духовну святиню українців — могилу Тараса Шевченка на Чернечій горі. Освітяни-філологи з різних куточків України вшанували пам’ять Великого Кобзаря покладанням квітів до його могили, відвідали літературно-меморіальний музей Тараса Шевченка. Емоційну атмосферу допомогла створити капела бандуристів КВНЗ КОР «Стрітівський педагогічний коледж кобзарського мистецтва», які під супровід бандури виконували безсмертні твори Кобзаря.

Цього ж дня учасники наради продовжили роботу на базі ВНЗ І-ІІ р.а. м.Ржищів. У засіданні за круглим столом «Збереження національних традицій, культурних цінностей, історичної пам’яті – основа формування національно свідомої особистості» були обговорені найактуальніші питання формування та розвитку сучасного, всебічно розвиненого та грамотного фахівця-інноватора. Також гості мали змогу ознайомитися із історичними та культурними пам’ятками міста.

Свою роботу учасники наради завершили на базі Київського кооперативного інституту бізнесу і права, прийняли ухвалу та затвердили план роботи Спілки на 2017-2018 навчальний рік. На урочистому завершені учасникам наради було підведено підсумки роботи, вручено сертифікати, подяки департаменту освіти і науки КОДА та ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» закладу. Їх радо вітала талановита студентська молодь Київщини: студенти Київського кооперативного інституту бізнесу і права, КВНЗ КОР «Богуславський гуманітарний коледж імені І.С. Нечуя-Левицького», КВНЗ КОР «Коледж культури і мистецтв».

 DSC8233  DSC8516  DSC8672
     
 DSC8702  DSC8730  DSC8957
     
 DSC8958  DSC9205  DSC9205

 

Переглянути більше світлин