DSC6289 Волонтерська діяльність є основою розвитку громадянського суспільства. Вона втілює в себе найшляхетніші прагнення людства – прагнення миру, свободи, безпеки та справедливості для всіх людей.

Волонтерська діяльність в Україні, хоча і не стала масовою, проте є такою, що дозволяє говорити про неї як про суспільне явище та як про важливу складову діяльності недержавних соціальних служб. Тому важливим завданням є поширення волонтерського руху серед молоді. Взагалі ж, волонтерство, як можна бачити, є запорукою успішного процвітання нашої країни. А волонтери – першопрохідці, які вказують шлях до просування. І якщо ви ще не волонтер, значить, не усвідомили всіх принад волонтерського життя, тож, як стверджує народна мудрість: «Краще пізніше, ніж ніколи».

Студенти КВНЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж» є основою волонтерського руху не тільки на рівні міста, а й на рівні області. Більшість координаторів Центру Волонтеріату працюють в таких напрямках:

- профілактика туберкульозу;

- робота з внутрішньо переміщеними особами;

- зоозахист; - робота з демобілізованими військовослужбовцями;

- робота з дітьми в дитячих будинках;

- робота з дітьми та дорослими з особливими потребами;

- робота з онкохворими;

- популяризація здорового способу життя та безоплатного донорства;

- екологія;

- навчання населення наданню першої допомоги;

- робота Загону швидкого реагування;

- популяризація волонтерства.

Перелічити всі заходи, організовані та проведені студентами коледжу просто неможливо. Щомісяця студенти організовують та беруть участь у більш ніж 30 заходах. Крім того, двоє представників коледжу отримали гранти за свої проектні роботи, які вже починають втілювати в життя. Волонтери нашого навчального закладу представляють свій волонтерський досвід за кордоном на молодіжних з'їздах та асамблеях.

На базі КВНЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж» у рамках проекту «Підтримка довгострокової соціальної стабільності в Україні» при фінансовій підтримці Уряду Японії був відкритий Центр психосоціальної підтримки.

Майже кожного дня в Центрі ПСП проходять різноманітні заходи, студенти не тільки допомагають іншим, а й популяризують волонтерство в місті та за його межами.

Основною метою роботи в цьому проекті є зменшення негативних наслідків процесу переміщення на жінок, дітей та родин в Україні, а також виведення з посттравматичного стресового розладу демобілізованих військовослужбовців.

Це досягається завдяки фокусуванню на наступному:

• продовження процесу посилення потенціалу Товариства Червоного Хреста України у наданні якісної психосоціальної підтримки найбільш вразливим категоріям населення шляхом навчання персоналу і волонтерів з пілотних областей;

• підвищення рівня знань щодо дитячого соціального добробуту та надання опікунам базових знань щодо цього;

• психологічна підтримка жінок та дітей, що мають статус внутрішньо переміщених осіб, за допомогою консультацій, створення груп самодопомоги.

Також студенти-активісти проводять профілактичні бесіди, тренінги, лекції в навчальних закладах, охоплюючи 15 шкіл та 3 коледжі міста та інші заклади району та області. Низка занять та заходів організовуються в смт. Гребінках та м. Тетієві.

Волонтерську роботу БМОТЧХУ під час гостин в нашому навчальному закладі гідно оцінили:
 • народний депутат України Хвича Меперашвілі;
 • Голова Київської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Гуленко Олег Миколайович;
 • Генеральний директор Національного Комітету Товариства Червоного Хреста України Білоус Лілія Миколаївна;
 • перший заступник генерального директора Національного Комітету Товариства Червоного Хреста України Владислав Шелоков;
 • керівник міжнародного відділу Національного Комітету Товариства Червоного Хреста України Городецька Ірина Сергіївна;
 • представник Японського Червоного Хреста Рео Моріміцу;
 • представник Американького Червоного Хреста Мартин Жан Франсіз Бевало;
 • нацональний координатор проекту "Підтримка довгострокової соціальної стабільності в Україні" Діденко Анна; 
 • делегат по зв'язкам з громадськістю Міжнародного Комітету Червоного Хреста Аліна Мурзаєва та інші.

Узагальнюючи викладене вище, доходимо висновку, що практика волонтерського руху є необхідним явищем у наш час. У сучасних умовах все глибше потрібне усвідомлення громадськістю, державними органами важливості оптимізації різноманітних аспектів соціального розвитку. Соціальні проблеми мають неухильно розв’язуватись, успіх намічених змін залежатиме саме від молоді. Формування великого руху добровольців є одним із важливих шляхів до продуктивної соціальної роботи в будь-якій державі.

 DSC6233 DSC6233 DSC6233 DSC6233 DSC6233 DSC6233 DSC6233
 DSC6233 DSC6233 DSC6233 DSC6233 DSC6233 DSC6233 DSC6233