20 березня 2018 року до Білоцерківського гуманітарно-педагогічного коледжу завітали працівники з відділу Безоплатної вторинної правової допомоги Міністерства юстиції з лекцією для студентів 101 та 201 СР груп на тему "Насильство в сім'ї. Як отримати безоплатну правову допомогу".

Оповідачі обговорили зі студентами питання надання правової допомоги: хто має право на допомогу та як її отримати. Безоплатна вторинна правова допомога - це правова допомога, що надається для захисту прав людини в суді за рахунок коштів Державного бюджету України. Студенти дізналися, що близько 130 000 змучених душ щодня звертається за допомогою до правоохороних органів, а за статистикою Національної поліції України: 90% постраждалих від насильства в сім'ї - це жінки та діти.

Також молодим людям була надана інформація, як і куди звертатися за допомогою. Якщо над Вами або над Вашими знайомами зчиняють насильство вдома, звертайтеся по допомогу за номером: 0-800-213-103 або ж телефонуйте до кол-центру "Ла-Страда Україна" за номером 0-800-500-225, всі дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів. Розташування та контакти центрів правової допомоги можна дізнатися на сайті www.legalaid.gov.ua.

Так хто ж має право на безоплатну вторинну правову допомогу? Право на таку допомогу мають: малозабезпечені особи; діти-сироти, безпритульні діти, діти, позбавлені батьківського піклування; особи, які претендують на статус біженця; ветерани війни тощо. Які правові послуги можна отримати в Центрі правової допомоги? Центр правової допомоги надає такі правові послуги: складання документів, необхідних для захисту прав особи в сім'ї, представництво інтересів особи, якщо справа розглядається в суді. Студентам було повідомлено, що всі адвокати, котрі надають безоплатну допомогу, кваліфіковані спеціалісти, але у разі, коли клієнт не задоволений послугами адвоката, він має можливість звернутися зі скаргою до Центру правової допомоги та/або кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури. Більш детальну інформацію можна отримати на сайті www.legalaid.gov.ua.

Наприкінці лекції майбутні соціальні робітники переглянули соціальний ролик щодо попередження насилля в родині.

 DSC2062  DSC2062  DSC2062