Сьогодні, 17 травня, відзначають День вишиванки – свято, яке покликане зберігати й популяризувати споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Традиційно День вишиванки святкують щороку в третій четвер травня.

Свято започаткували студенти факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича. Як зазначає Вікіпедія, поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Студентка Леся Воронюк запропонувала одногрупникам та іншим студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки.

Упродовж 2006-2009 рр. свято розрослося на всі навчальні заклади Чернівців. У 2010 р. до участі в акції долучилися державні службовці, міський голова столиці Буковини, викладачі університету та навіть таксисти. Тоді ж свято підтримали в Запоріжжі, Сімферополі, Львові, Рівному.

П’ятирічний ювілей свята ознаменувався встановленням Гіннесівського рекорду за кількістю людей у вишиванках в одному місці. На Центральній площі Чернівців зібралося понад 4000 людей у вишиванках. Цього ж року швейним підприємством була пошита величезна вишиванка (4 на 10 метрів) для центрального корпусу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

У 2014 р. свято підхопили вісім країн світу: Канада, США, Італія, Німеччина, Франція, Росія, Румунія, Португалія.

У 2015 р. організатори свята закликали усю Україну в цей день одягнути вишиванку на знак єдності. Тоді ж започаткували акцію «Подаруй вишиванку захиснику», яка має на меті підняти бойовий і моральний дух українських воїнів в зоні АТО. Військовим на передову за допомогою волонтерів передали вишиванки, аби вони служили оберегом. Свято ознаменувалося всесвітнім масштабом, до акції долучилися близько 50 країн світу.

Цікаво, що у цей день вишиванки одягають не лише жителі України, а й навіть скульптури. На приклад у Львові вишиванками вже традиційно прикрашають скульптури, що вінчають фонтани на пл. Ринок, а в Києві – пам’ятник Либіді та засновникам української столиці на Майдані Незалежності.

До речі, студентський та викладацький колективи КВНЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж» одними з найперших на Київщині приєдналися до проведення цього свята. Кожноріч третього четверга травня коледж майоріє різнобарвними вишиванками. Не став виключенням і 2018 рік. "Вишиванка - це душа нації" - під таким лейтмотивом пройшов цей день у коледжі.

 DSC2062 DSC2062 DSC2062 DSC2062
 DSC2062 DSC2062 DSC2062 DSC2062
 DSC2062 DSC2062 DSC2062 DSC2062
 DSC2062 DSC2062 DSC2062 DSC2062