DSC 000328 вересня 2018 року виповнюється 100 років від дня народження видатного українського педагога, вченого зі світовим ім’ям, письменника, публіциста, громадського діяча Василя Олександровича Сухомлинського. Враховуючи його внесок у розвиток вітчизняної і світової педагогічної науки та освіти, 39-а сесія Генеральної конференції ЮНЕСКО затвердила рішення про відзначення цієї дати на рівні ЮНЕСКО.     

Педагогічна спадщина В. О. Сухомлинського глибоко шанується й вивчається в багатьох країнах світу. Твори українського педагога-гуманіста нині перекладено на 59 мов і тираж складає близько 15 млн примірників. А освітяни України по праву вважають його провісником Нової української школи, творчо трансформуючи педагогічну систему В. Сухомлинського з його прогресивними ідеями розвитку, формування й виховання дитини в ефективні моделі компетентнісно спрямованої освіти.

З метою вшанування пам’яті, подвижницького життя В.О.Сухомлинського та поглиблення знань майбутніх освітян про педагога-новатора, в читальній залі коледжу відкрито книжкову виставку «Людина. Учитель. Творець дитячих душ». Працівники бібліотеки Т. Шелест і О. Виговська підготували до експозиції видання, що висвітлюють науково-педагогічну діяльність ювіляра та значення його творчого доробку в контексті світового виміру. На книжковій виставці представлено також художні твори В. О. Сухомлинського, спогади його сучасників й дослідницькі матеріали про життя та педагогічну діяльність вченого. Така підбірка друкованих матеріалів допоможе студентам у цілісному вигляді осягнути гуманізм ідей творця Школи радості, що обстоювала:

- народні імперативи й цінності,

- довіру й повагу до дитячої особистості,

- погляд на навчальну діяльність школярів як на насичений творчими відкриттями процес пізнання та самопізнання,

- обмеження сфери впливу колективу на особистість,

- виховання без покарань,

- велику роль слова та особистості вчителя для дитини.

DSC 0003