20190116 151952Щороку 21 лютого міжнародна спільнота відзначає День рідної мови на знак поваги й любові до рідного материнського слова - генетичного коду кожної нації і народності. Можливо, у країнах, мову яких не намагались знищити більше сотні разів, цей день - просто символічна дата, про яку можна й забути. Але для України - це вагомий привід нагадати тим своїм несвідомим громадянам, котрі й досі цураються рідного слова, вдавано не розуміючи, "какая разніца" як спілкуватися, гірке письменницьке застереження Ліни Костенко: "Нації помирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову".

На жаль, як не парадоксально це звучить, але в Україні дотепер, на 29 році державної незалежності, потребує захисту саме мова титульної нації. Народ, що створив одну з наймилозвучніших мов у світі, зараз змушений відстоювати її.

Саме тому цього тижня в читальній залі коледжу до Дня рідної мови відкрито книжкову виставку "Солов'їна, барвінкова українська рідна мова". Бібліотекар Олена Виговська дібрала до експозиції найактуальніші книжкові та періодичні видання. Вони допоможуть кожному користувачу:

- згадати історичне минуле - 4 століття репресій, коли нищили й 134 рази забороняли нашу мову;

- поглибити знання з українській філології;

- поповнити свій словниковий запас та, зокрема, довідатися, що найбільшу кількість синонімів має слово "бити".

Так, багато лиха зазнавала українська нація в усі часи свого існування. Однак попри всі незгоди зберегла для нащадків головне - рідну мову. У тому і є наш феномен незнищенності.

До уваги користувачів бібліотеки представлено також тизер книжкової виставки у віртуальному форматі.

20190116 151952 20190116 151952