20190116 15195220 лютого 2019 року у рамках декади педагогічної майстерності викладачів суспільних дисциплін куратор Святохо Г. І. провела круглий стіл «Моя громадянська позиція – знаю, розмовляю, навчаю українською мовою» зі студентами 1 ПО групи (бакалавр).

В. О. Сухомлинський  стверджував: «Тільки той може осягнути своїм розумом і серцем красу, велич і могутність Батьківщини, хто збагнув відтінки й пахощі рідного слова, хто дорожить ним, як честю рідної матері, як колискою, як добрим ім’ям своєї родини… Мова — душа народу, його духовна сутність».

Студенти – майбутні педагоги, тому вважають: «Що ми можемо зробити для України? Виховати україномовних дітей. Ми, майбутні педагоги, маємо зробити рідне слово надбанням духовного світу дитини, тобто разом із звучанням рідного слова влити в молоду душу відчуття краси й емоцій, які вклав народ у слово».

Не потрібно забувати про те, що вчитель подає дітям конкретний приклад того, як потрібно розмовляти. Мовна культура – один із найголовніших показників професійності вчителя. Тому мовлення вчителя має бути на високому рівні. Вчитель має говорити чітко, виразно та правильно. Саме культура мовлення вчителя показує рівень його інтелігентності та освіченості.

Сухомлинський наголошував та тому, що слово вчителя має великий психологічний вплив на учнів. Слова вихователя і педагога мають бути лагідними, доброзичливими, такими, щоб кожен учень відчував любов вчителя до них. І тільки тоді, діти будуть мати наснагу до навчання.

Важливо, щоб ми з дитинства виховувалися на одних колискових та віршах, на одних традиціях, як це є в повноцінних націях. Рідна мова є найважливішим, найбагатшим і найміцнішим зв’язком між нинішнім і майбутнім поколіннями народу.  

Студенти ділились своїми думками

- Я розмовляю українською мовою. Вона ж об’єднує нас, українців. Адже кожна мова ідентифікує свій народ серед народів планети.

- Також українська мова - мова моїх предків, вона рідна для мене. Вона звучить у рідній оселі, так мене навчили батьки. Я спілкуюся нею з людьми, що мене оточують. Вона милозвучна і образна. 

- Також мені дуже подобається українська пісня. Не хочу засмічувати мову поганими словами.    

- Без мови нема народу, а я не мислю себе без України. Ось тому я розмовляю українською мовою. 

- Мова – це те, що об’єднує людей, а націю робить сильною. Це найважливіший маркер національної самоідентифікації. 

- Розмовляти мовою гідності — це модно.

В. Сухомлинський називає рідну мову «невмирущим джерелом», з якого дитина черпає знання про своє місто і село, рідний край, про життя своїх дідів і прадідів, минуле й сучасне. Реалізація цього принципу в ранньому шкільному віці сприяє вихованню глибокого патріотизму, любові до батьківщини. А це і є головним завданням майбутнього вчителя!

Під час заходу відбулося обговорення відеофільмів: «Я розмовляю українською мовою», «Цікаві факти про українську мову», «Любіть українську мову».

Сніжана Гриценко, студентка 1 ПО групи

20190116 151952 20190116 151952 20190116 151952 20190116 151952 20190116 151952