20190116 1519525 березня 2019 року в міській центральній бібліотеці відбувся 30-й міський конкурс читців-декламаторів на краще виконання творів Тараса Шевченка «Кобзарева зоря».

Конкурс проводиться з метою популяризації творів великого українського Пророка, письменника, патріота України Тараса Шевченка та задля формування високої духовності молодого покоління, усвідомлення ним національної ідеї, виховання патріотизму і любові до України, української літератури, культури та мистецтва.

Незмінними організаторами Конкурсу багато років поспіль є Білоцерківська “Просвіта” та  місцева Центральна бібліотечна система.  Цьогоріч до конкурсу долучається і Фонд Миколи Томенка “Рідна країна”, який підготував для переможців чудові призи: щорічники з цитатами великого Кобзаря.

Творчість Кобзаря і досі залишається актуальною та є дороговказом українському народу в боротьбі за незалежність. 205 років тому народився Тарас Шевченко, але, читаючи його твори, розумієш, що такі виразки суспільства, як зрадництво, ненажерливість, сріблолюбство нікуди не поділися. Так само “славних прадідів великих правнуки погані” торгують Україною, незважаючи на ріки крові пролиті справжніми героями. “Рідна країна” популяризує творчість Тараса Шевченка і представила громадськості Український щорічник з цитатами великого Кобзаря. На кожній сторінці щорічника розміщено цитату з літературної скарбниці Шевченка.

Переможці визначалися у номінаціях: «Краще виконання твору Т. Г. Шевченка», «Краща літературна композиція», «Кращий твір, присвячений Т. Г. Шевченку». Виступи оцінювалися за 10-бальною шкалою. Художній рівень виконавської майстерності визначався за такими критеріями, як дикція, виразність, сценічна культура, костюм, артистизм, музичне оформлення.

У категорії «Студентська молодь» перемогу (ІІ місце) здобула студентка 1 ПО групи Новіцька Євгенія, яка представила на розсуд компетентного журі уривок з поеми «Гайдамаки».

Вітаємо Женю та бажаємо нових творчих здобутків!

 

20190116 151952 20190116 151952 20190116 151952