Поезія – це завжди неповторність.
Якийсь безсмертний дотик до душі.
Ліна Костенко
Кажуть, що поезія ? це голос істини, голос правди. Той, хто чує його, здатний піднятися на вершини духу, згуртувати націю, об’єднати людство.
«Поезія — це найважливіше культурне явище, всеосяжна мова, що передає внутрішнє прагнення людини жити разом з іншими і тим самим необхідна для зближення народів. Будучи відображенням і дзеркалом суспільства, поезія — головний засіб самоствердження і дієвий важіль творчості, прогресу та всезагального розвитку", ? зазначив Генеральний директор ЮНЕСКО К. Мацуура.
Всесвітній день поезії був встановлений делегатами 30-ої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в 1999 році. Рішення про встановлення Всесвітнього дня поезії було прийнято в зв'язку з тим, що поезія може допомогти людині розгадати найскладніші питання. Вона формує громадську думку і в той же час передає внутрішні переживання як самого автора, так і читачів. Основна мета Всесвітнього дня поезії — дозволити невеликим видавництвам, які несуть поезію в маси, заявити про себе як можна голосніше. Крім того, представники ЮНЕСКО вважають, що поезія була і залишається найважливішою частиною сучасного мистецтва. Тому людство повинно навчитися цінувати поетичні рядки і знаходити в них справжнє багатство.
Із метою ознайомлення студентської молоді з історією Всесвітнього дня поезії, удосконалення навичок виразного читання творів різних жанрів, розвитку творчого мислення, умінь аналізувати прочитане, виховання любові до рідного краю, «почуття часу», точності та влучності слова у КВНЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж» 20 березня 2015 року було проведено літературно-музичну композицію «Поезія – це завжди неповторність…». Творчий задум заходу втілили студенти 11 Поі групи на чолі з куратором Стужною Оленою Федорівною. Із глибини душі проростає зерно небайдужості до поезії у студентів закладу, які з особливим натхненням читали улюблені рядки поезій Олександра Олеся, Лесі Українки, Ліни Костенко тощо. Особливо зворушливо були сприйняті усіма присутніми власні поетичні рядки Дишлюк Анастасії (10 ПОі група), Тряпіциної Влади (32 ПОа група), Зінькевич Оксани (11 Поі група). А свідченням того, що студенти коледжу добре обізнані з класичною поезією, стали їх точні відповіді на запитання у літературній вікторині.
Сьогодні, щоб жити в цьому непростому світі, утверджуємося і будуємо міцний фундамент через яскраву, квітучу поезію, що проростає в серцях наших студентів.