P1010059В умовах жорсткого воєнно-політичного та інформаційного протистояння України із внутрішнім сепаратизмом та зовнішнім агресором, питання національно-патріотичного виховання молоді набуває особливого змісту - головного консолідуючого чинника збереження і розвитку нашої держави..

На сучасному історичному етапі у педагогічних працівників коледжу виникла нагальна необхідність переосмислення зробленого і здійснення системних заходів, спрямованих  на  посилення  національної самосвідомості студентської молоді, створення нових  підходів і торування нових шляхів до виховання почуття патріотизму як базової якості особистості.

Не залишаються осторонь реалізації нової стратегії процесу виховання суб’єкта громадянського суспільства, як громадянина-патріота України, і бібліотекарі коледжу Тетяна Шелест та Олена Виговська. Враховуючи актуальність читацького запиту на інформаційні матеріали з теорії, методології та педагогічно-виховної практики формування нового українця, що діє на основі  національних  та  європейських цінностей, працівники книгозбірні підготували збірки літератури відповідної тематики.

Рекомендовані бібліотекарями книги  та друковані періодичні видання містять матеріали, де:

  • представлені Концепція та Методичні рекомендації Міністерства освіти і науки України щодо національно-патріотичного виховання;
  • висвітлені засади національно-патріотичного виховання;
  • відслідковується історичний шлях виникнення, становлення, розвитку вітчизняного державотворення та захисту Батьківщини;
  • підібрані розробки різноманітних масових виховних заходів національно-патріотичного спрямування.

Тематичні бібліотечні збірки з матеріалами, спрямованими на утвердження в свідомості студентів  переконань про незалежність, єдність і соборність України, вже стали у нагоді педагогічним працівникам коледжу  під час підготовки до проведення першої лекції  “Україна – суверенна демократична держава”  в День знань.

А для всіх користувачів бібліотеки з першого дня нового 2015/2016 навчального року відкривається книжкова виставка “Національно-патріотичне виховання студентської молоді”. Крім книг і періодики відповідного змісту, бібліотекарі оформили виставкову експозицію визначенням, що саме означає слово «патріотизм» та проникливо-закличною цитатою Великого Кобзаря:

«Свою Україну любіть.

Любіть її… во врем’я люте,

В останню тяжкую минуту

За неї Господа моліть!»