DSC572017 лютого 2016 року в читальній залі бібліотеки було відкрито тематичну поличку на тему «160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940) – українського педагога, літературознавця, громадської культурно-освітньої діячки»

Феномен незбагненності українства дуже часто посилюється тим, що в час найгрізніших випробувань до нього додаються і представники інших народів. Саме такий шлях простелився і для Софії Ліндфорс – дочки француженки і шведа. Софія була п'ятою дитиною. Її дитячі роки пройшли серед чудової природи, в оточенні людей, які дотримувались українських народних звичаїв. Усе це, безумовно, благотворно впливало на Софію, на формування її світогляду та ставлення до українського народу. Вона вважала Україну вітчизною, не мислила своєї долі поза нею.

Софія Федорівна Русова (1856 — 1940) — визначний діяч у галузі національного дошкільного виховання України. Гаслом своєї діяльності взяла  заклик: «Прийдіть, будемо жити задля наших дітей».

 Наукова, публіцистична, мемуарна, епістолярна спадщини Софії Русової  підтверджує її приналежність до когорти визначних українських педагогів, фундаторів педагогіки українського зарубіжжя, сподвижників національної педагогічної думки міжвоєнного періоду. Творчий доробок вченої співзвучний  ідеям  сьогоднішніх концептуальних положень національної системи освіти, національно-громадянського виховання підростаючого покоління, що відповідає потребам сучасного державного будівництва в Україні.

На поличці виставлені твори С. Русової, підручники з історії педагогіки, хрестоматії та педагогічні словники, періодичні видання «Освіта України», «Початкова школа» та «Дошкільний навчальний заклад», у яких можна відшукати інформацію про ювілярку.