23-го лютого 2016 року на відкрите засідання літературної студії Білоцерківського гуманітарно-педагогічного коледжу завітали гості з інших навчальних закладів Білоцерківщини, щоб спільно вшанувати Міжнародний день рідної мови і поділитися своїм творчим надбанням. Активними учасниками гуртка стали майбутні педагоги Тетяна Герун, Юлія Паустовська, Тетяна Горбань, Валерія Пустовіт, Валерія Крякова, Ольга Зіненко та ін.
На відкритому засіданні на тему «Традиції і новаторство в літературі» студенти спільно переглянули презентацію про історію зародження і відзначення 21 лютого Міжнародного дня рідної мови.
Учениця 11-А класу БСШ № 1 з поглибленим вивченням слов’янських мов Юлія Моцна зворушливо прочитала болгарською мовою вірш Т. Шевченка «Заповіт» («Завещание») в перекладі Дімітара Методієва.
У рубриці «Літературна гра» усі разом тренувалися у складанні строфи-катрена на задані рими, які були довільно взяті зі збірника поезії для дітей на самому занятті. Віршик на 4 рядки мав закінчуватися такими римованими словами: «поїду/обіду, дідуся/карася». У кожного вийшов свій коротенький твір, дехто за 5 хвилин встиг написати й кілька своїх варіантів, які читалися легко й викликали позитивні емоції, схвальну оцінку аудиторії.
Далі студійці й гості поділилися мистецькими новинами міста, які відбулися взимку 2016 р. Літстудійка, 4-курсниця Тетяна Герун схвильовано розповіла про свої приємні враження від виступу з власними віршами в Києві на 7-му мистецькому фестивалі «Українські передзвони» до Дня Соборності України, який мав місце 23 січня в Будинку НСПУ (див. № 5 «Юр’ївської землі» від 4.02.2016, стор. 7). Тетяна натхненно прочитала і власні поезії. Філософською наснаженістю вони перегукуються з рядками іншої нашої літстудійки, першокурсниці Юлії Паустовської.
Доцент БНАУ Ольга Дмитрівна Будугай прийшла на засідання з двома студентками, які самі пишуть вірші. Вона поділилася враженнями від зустрічі з «письменницьким десантом», яка відбулася 11 лютого цього року в Центральній бібліотеці для дітей, що на масиві Леваневського. До нашого міста у той день завітали 4 члени НСПУ: керівник видавництва «Фонтан казок» Іван Андрусяк, його побратими Юрій Бедрик, Олег Чаклун, Сашко Дерманський. Автори дуже дотепно й творчо презентували гарні й цікаві дитячі книжечки видавництва «Фонтан казок», чим порадували молодших школярів, бібліотекарів, педагогів, які вщерть заповнили гостинний зал бібліотеки. Того дня письменники відвідали й декілька шкіл нашого міста, а бібліотеки поповнилися новими виданнями.
Далі О.Д. Будугай вела мову про традиції і новаторство в літературі, показала кілька поетичних збірок, у яких під однією палітуркою опубліковані силабо-тонічні вірші й верлібри.
Про те, як шанують рідну мову, пишуть і публікують свої поетичні спроби студенти Білоцерківського коледжу сервісу та дизайну йшлося в розповіді викладача української мови і літератури цього закладу Людмили Григорівни Дубченко. Свої слова вона проілюструвала показом газет і студентського журналу коледжу, в яких приваблюють поетичні рубрики. Сподобалися також збірочки-альманахи, в яких є твори вихованців коледжу.
Власні поезії презентували філологічно обдаровані учениці Людмили Григорівни Юліана Гребенюк, Леся Устименко, Єлизавета Петраченко. Юліана вже досвідчена, має найбільше публікацій. Ліза пише білі вірші. Відчувається, що усі три студійки працюють над словом і відчувають його красу і силу. Особливо схвилював вірш Лесі, посвячений братові-учасникові АТО, якому судилося побувати в російському полоні.
Злободенну тему «АТО і творчість» продовжила майбутня вчителька-четвертокурсниця Тетяна Горбань із прозовим уривком «Що таке щастя». На заняттях літстудії педколеджу вона читає схвильовані рядки про кохання й розлуку, вірність і надію на повернення солдата з війни.
Потім пролунали три пісні на власні слова і мелодії у виконанні автора цих рядків «Шлях до Світла», «Пісня про кохання» і «Пісня про дружбу». Приємно співати і грати на гітарі перед тими, хто відчуває чарівну музику українського слова.
Естафету виступів перейняли студентки Білоцерківського національного аграрного університету. Майбутній перекладач Анастасія Краснощок виразно прочитала вірш «Сонце». Далі свою інтимну лірику презентувала студентка факультету ветеринарної медицини Любов Петровська. Вони подякували за запрошення й можливість обміну творчими спробами.
Студійці тепло сприйняли виступ вже знайомої їм поетеси-педагога із Шкарівки Юлії Михайлівни Гребеніченко. Вона продемонструвала три альманахи, в яких містяться і її вірші, прочитала свої поетичні рядки, зробила світлини на згадку.
Майбутні вчительки-другокурсниці педколеджу Оксана Кисленко, Леся Григоренко поділилася враженнями від почутого на занятті. Зустріч взаємно збагатила усіх її учасників. Тож плекаймо разом неповторне українське слово!
Андрій Будугай,
керівник літстудії Білоцерківського
гуманітарно-педагогічного коледжу
|
|
|