DSC786813 травня 2016 року в читальній залі бібліотеки відкрита тематична поличка «Еліту суспільства – репресіями. Памятаємо…».

 Терор сталінського тоталітарного режиму проти власного народу був викликаний передусім прагненням Сталіна захистити й зміцнити свою владу.  Масова звичка до насильства, що культивувалася, починаючи з років громадянської війни, і каталізувалася в період колективізації та досягла апогею у 1937 p., а також цілковите безсилля окремої особи перед державою, психологія бездумних «гвинтиків», взаємовідчуженість людей відіграли велику роль у розгулі терору.

Репресії сталінського режиму завдали відчутного удару по усьому суспільству. Була понівечена доля мільйонів людей. В атмосфері страху, наклепів, насильства виховувалося ціле покоління людей. Україна зазнала величезних демографічних втрат, був знищений цвіт її інтелігенції, зруйновано генофонд.  Про масштаби репресій в Україні свідчить хоча б те, що в післясталінські часи було реабілітовано більше 500 тис. осіб.
         Підручники та довідники з історії України, науково-популярні видання та навчальні посібники політичної та всесвітньої історії України, зокрема курс лекцій «Всесвітня історія ХХ – початку ХХІ століть»,  одним із співавторів якої є викладач коледжу Дрібниця В.О., розкривають тему виставки. Звивистими стежками Розстріляного Відродження, найтрагічнішою добою в культурній історії України, зацікавлених читачів поведуть літературознавчі документальні збірники та художні видання. «Історія та правознавство», «Класному керівнику», «Усе для школи» - періодичні видання, які надрукували розробки уроків та виховні заходи з даної тематики.