DSC786016 травня в рамках Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху в гуртожитку Білоцерківського гуманітарно-педагогічного коледжу відбулося засідання «круглого столу» на тему «Дотримання правил дорожнього руху - культура нації». 

Засідання круглого столу розпочала Святохо Галина Іванівна, інженер з охорони праці коледжу. 

За ініціативи Міністерства охорони здоров'я України, підтримки Кабінету Міністрів України та із залученням профільних міністерств та відомств, обласних та Київської міської держадміністрацій, міжнародних і вітчизняних організацій 16 травня 2016 року в Україні стартував Тиждень безпеки дорожнього руху.

Дорожньо-транспортні пригоди є головною причиною смертності людей віком від 15 до 29 років в Україні. Ці смерті, як вважає в.о представника ВООЗ в Україні Луїджі Мігліоріні, можна попередити завдяки правильно налагодженій міжсекторальній роботі із залученням сфери охорони здоров’я, освіти, інфраструктури, поліції та інших. 
Поінформувала присутніх про дорожньо-транспортні пригоди в області, у яких потерпіли неповнолітні, статистику порушень ПДР та участі дітей в ДТП, проаналізувала причини, що призвели до травматизму і загибелі дітей.

До обговорення актуальної теми долучилися і студенти, виступали в ролі пішоходів, велосипедистів, водіїв, пасажирів .Вели дискусії ,ділилися досвідом, обговорювали сучасні проблеми молоді з питань вивчення дотримання і культури поведінки на дорогах і всіх видах громадського транспорту, розповідаючи про небезпечні випадки порушення прав ДР пішоходами і застерігали їх бути обережними на дорогах. Окремо йшлось про правила користування велосипедами, мопедами, скутерами, дотримання вимог безпеки при експлуатації транспортних засобів, популярних серед молоді.

При перегляді відеороликів «Мінус один», «Знай міру», були обговорені приклади порушень правил ДР молодими людьми і міру їх відповідальності. Також на розгляд студентів був показаний фільм «Останній селфі аматора на залізничному потязі, де підлітки, забравшись на потяг, який рухався знімали себе на телефон, хизуючись своєю спритністю. В результаті діти гинули…

У Києві 15-річний хлопець загинув на даху поїзда від удару струмом. Життя віддав за красиве фото.

Трагічний випадок стався ось тут - на станції Київ-Дніпровський. 15-річний школяр з другом розмальовували вагони. Наостанок хлопець вирішив зробити фото на даху потяга. Там чомусь схопився за електродроти руками.

Що змушує підлітків ризикувати життям, чим це закінчується, що заважає їм дотримуватись ПДР, чому загалом в Україні мала культура поведінки молоді на дорогах…та як краще навчати і дотримуватись ПРД.

Ці запитання були основними в період проведення круглого столу. 

Відбувся перегляд і обговорення соціального рекламного ролика «В пам'ять загиблим в ДТП». 

«Смертність на автошляхах України є у 2-3 рази вищою, ніж у більшості європейських країн. Тому ми хочемо переконати учасників дорожнього руху ставитися відповідальніше один до одного і до людського життя», – закликають студенти дотримання ПДР. 

Від дотримання ПДР та культури поведінки на дорогах залежить наше життя! 

Сподіваємось, що завдяки проведенню Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху в Україні люди стануть більш свідомими щодо своєї поведінки на дорозі, що об’єднавши зусилля, ми зможемо запобігти багатьом трагедіям і врятувати не одне людське життя.

Вашій увазі статистика дорожньо-транспортних пригод за період з 01.01.2016 по 30.04.2016

  DSC7856