Надрукувати
Категорія: Новини коледжу
Перегляди: 4779

06.12.01

Хай кожен вийде на свої Майдани,

Хай присягне собі в урочу мить,

Що по неправді жити він не буде,

Що честь і совість стане боронить.

А. Цибульський

13 лютого 2017 року в читальній залі бібліотеки КВНЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж» відкрита книжкова виставка «Небесна Сотня: пам’ятаємо…».  18-20 лютого минає три роки, які відділяють нас від тих страшних днів і ночей Революції Гідності, як душі наших Героїв НЕБЕСНОЇ СОТНІ відійшли у вічність через секундний постріл у груди, спину, голову, а разом з тим у саме серце України і кожного українця зокрема!!! Вони віддали найцінніше – своє життя – за честь, за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі, аби Україна та всі ми стали з колін, а наші діти та онуки дістали змогу жити в іншій країні.

Вони дуже різні – заробітчани, науковці, підприємці, вчителі – звичайні люди з різних куточків нашої держави. Якби не Майдан, вони б ніколи не зустрілися. Це він об’єднав їх, зробив побратимами та «воїнами світла». Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Героїчна Сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.

«Борітеся й поборите, Вам Бог помагає!» - саме ці слова Т. Г. Шевченка ми маємо взяти за основу і боротися до кінця за свою Україну, щоб Герої, які віддали своє життя за нас, не вмерли безслідно на сторінках нашої історії, а жили вічно у нашій пам’яті та в наших серцях….»

Пропонує замислитись над історією нашої країни, сьогоденням  та майбутнім українського народу книжкова виставка, де з портретів на нас дивляться живі, усміхнені, залюблені в життя Герої Небесної Сотні.

20 лютого 2017 року працівниками бібліотеки Оленою Виговською та Тетяною Шелест спільно з куратором групи Титаренко Людмилою Павлівною та студентами 11 ПО(і) проведена година пам’яті, приурочена вшануванню героїв Небесної Сотні «Унашій пам’яті вони назавжди залишились». Виховувати любов до Батьківщини, плекати патріотичну свідомість, повагу до людської гідності, розвивати бажання стати гідними громадянами України – мета виховного заходу. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих Героїв Небесної Сотні.

Кажуть, якщо дуже болить, то потрібно виговоритися і одразу стає легше на душі. Виговорюватися можна по-різному, студенти висловили свій біль поезією. Насамперед у вступному слові бібліотекар Олена Андріївна Виговська зазначила: «Сьогодні, 20 лютого в Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні – це вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали найцінніше – своє життя, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Сьогодні вся прогресивна світова спільнота згадує буремні й трагічні події Революції Гідності, що відбувалися в Києві в період із листопада 2013 року по лютий 2014 року. Всього під час Євромайдану постраждали 2,5 тисячі людей, понад 100 з них загинули».

Ведучі Присяжнюк Юлія та Кузьменчук Катерина відтворили в пам’яті учасників заходу ті скорботні дні в житті нашої країни та її народу. Емоційно прочитали поезію «Небесна Сотня – то в серцях вогонь» студентки Бачкало Анастасія та Білоус Олена. Вірш «Українцю, поглянь, там побили жінок!» прочитали Каспірович Дарина та Кизило Тетяна. Хвилюючим був виступ Осадчої Наталії та Редюк Марини, які розповіли про зустріч на небесах гімназиста, убитого в Крутах, і учасника Майдану вірменина Сергія. Цікаво переказала розмову у майбутньому з маленьким сином про події на майдані «Колись я приїду до Києва з сином…» Тодосієнко Наталія. Прозвучала поезія сучасних авторів, що висвітлює трагічні події, які відбувалися на Майдані 2014 року у виконанні Бабича Богдана, Лаптєвої Марії, Самусенко Аліни, Ярмоли Вікторії та інших учасників виховного заходу.

Під звуки гімну Майдану «Пливе кача» з рук в руки учасників заходу передавалась свіча пам’яті як спомин про трагічні лютневі дні Революції Гідності.  Вірш «Небесна Сотня» зачепив за живе кожну юнацьку душу. Ще довго-довго з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті – своїм дітям спогади про тих, хто залишив життя земне у 2013-2014 рр.

Темні часи пройдуть.

Буде колоситись хліб.

Будуть сміятись діти.

Буде жити Україна!

06.12.01 06.12.01 06.12.01 06.12.01 06.12.01 06.12.01