«Аромотерапія»

Впродовж навчання студенти часто бувають розгублені. В такому випадку допоможуть стимулюючі та тонізуючі ефірні масла, які покращать пам’ять та увагу. Наприклад: грейпфрут, розмарин, лимон.

zob01Зняти зайву тривожність. Вам допоможуть масла бергамоту, лаванди та м’яти.

Знайти впевненість у собі і подолати нерішучість Вашим студентам допоможуть запах евкаліпту, мускатної шавлії, розмарину і лимону.

Зняти почуття напруги та нервозності, особливо на початку учбового року в групах допоможуть аромати герані, лаванди або іланг-ілангу.

zob02

Суміш масел сосни, м’яти та лаванди вбиває мікроби та стафілококи. В кожному 

кубічному метрі учбового приміщення приблизно 9000000 мікробів (в той час, як у лісі їх 5, а у міській кімнаті 20 000) Тому розпилення таких сумішей, (розчинених водою) допоможе майже повністю відновляти мікрофлору приміщення впродовж дня.

Випалення ефірних масел також знижує концентрацію патогенних речовин та мікроорганізмів а також допомагає осіданню пилу. При вдиханні ефірні масла діють антивірусно, зупиняють збільшення та розмноження багатьох бактерій.

Страх

Позбавитися від страху добре допомагають наступні ароматичні масла: бензой, герань, ромашка, пачулі, сандалове дерево і іланг-іланг. Також можна використовувати мед, троянду і кедр, додавши в ароматичну лампу по декілька крапель масел меліси і базиліку (у рівних пропорціях).

Нездатність зосередитися

Тим, кому важко на чому-небудь зосередитися, чудово допоможуть розмарин, базилік, мирт, пом'ята перцева і лимон. Масло м'яти освіжає і активізує інтелектуальні здібності. Масло пом'яти перцевої дає відчуття прохолоди і свіжості, покращує пам'ять і допомагає зосередитися.

Фізична втома

При втомі і виснаженні студентів додайте у воду трохи масла розмарину. Свіжий і пряний запах стимулює нервову систему і покращує кровообіг. На якийсь час відновити сили допоможуть базилік, майоран, гвоздика або чебрець.

Нервозність

Масла валеріани, бергамота, ромашки, лаванди, майорану і сандалового дерева укріплюють нервову систему і усувають дратівливість. Сильні, свіжі запахи цих рослин створюють атмосферу спокою і гармонії.

Хоча нервозність викликається перш за все стресом, причина її криється в нестійкості нервової системи.

Запахи, впливаючи і на тіло, і на душу, допомагають знайти внутрішню рівновагу, позбавитися від хвороб і поліпшити настрій.

«Музична аптека»

zob03Існує безліч різних стилів та напрямків музики. Але дуже важливо правильно підібрати композицію для роботи на занятті. Тобто знайти музику, яка б сподобалася студентам. Якщо сьогодні Ви вирішите використовувати чисто класичну музику, це скоріш за все викличе рознервованість серед студентів, тому щорізниця між «їхньою» та «Вашою» музикою досить суттєва. і одним кроком здолати цю музичну відстань просто неможливо.

Що ж тоді робити? Існує безліч нейтральної музики, звуки живої природи, або сучасне оформлення класичної музики. Також Вам допоможуть фонограми досить відомих сучасних композицій.

Знімають стреси та здійснюютьтерапевтичний вплив:

· Балада групи «Eagles» - «Готель Каліфорнія»

· Хоральна прелюдія фа мінор Баха («Соляріс»)

· Арія Доніцетті «Слізна»

· Арія «Таміно» з «Чарівної флейти» Моцарта.

Тонізують та підвищують рівень працездатності:

· Музика Брайна Адамса

· Музика Тіни Тернер

· Музика з балад Бон Джові

· Музичні композиції Рікардо Фольї

· Гітарні композиції

Допоможуть розслабитися:

· Музика Моцарта

· Музика Альбіноні

· Естрадні обробітки «Місячноїсонати»

· «До Елізи» Бетховен

Довго підтримувати рівень працездатності та самоконтролю допоможе:

· Музика в стилі лаунж (медитативна музика)

· Етнічна музика у сучасній обробці

Особливо посилює активністьмозку:

«Соната для двох фортепіано» Моцарт